Міжнародний туризм цьогоріч досягне майже 90% від допандемійного рівня

туризм,туристы,турист

Міжнародний туризм до кінця 2023 року відновиться майже на 90% від рівня допандемійного 2019 року, з січня по вересень у світі здійснено 975 млн туристичних поїздок, що на 38% більше, ніж за аналогічний період роком раніше.

Це випливає із статистики Всесвітньої туристичної організації ООН (UNWTO), передає Інтерфакс-Україна.

"У третьому кварталі 2023 року країни світу прийняли на 22% більше туристів, ніж за той самий період 2022 року. Кількість міжнародних туристичних прибутків досягла 91% від рівня 2019 року. У другому кварталі цей показник склав 92%, а загалом у січні-вересні 2023 року міжнародний туризм відновився на 87% від рівня 2019 року. Ці показники говорять про те, що за підсумками року кількість міжнародних туристичних прибутків досягне майже 90% від допандемійного рівня", – сказано в повідомленні.

За даними UNWTO, за темпами відновлення сфери туризму лідирують Близький Схід, Європа та Африка.

"Близький Схід продовжує лідирувати за темпами відновлення серед регіонів світу у відносному вираженні: за дев’ять місяців 2023 року кількість прибутків на 20% перевищує допандемійний рівень. Він залишається єдиним регіоном світу, який за цей період перевершив рівень 2019 року", – йдеться в повідомленні.

Європа, за даними організації, у січні-вересні прийняла 550 млн іноземних туристів, або 56% від загальної кількості туристів у світі. Це становить 94% від допандемійного рівня. Швидко відновитись регіону дозволив високий попит на поїздки всередині самої Європи, а також із США.

Африка відновила 92% допандемійного турпотоку.

Кількість прибутків до Америки досягла 88% від показників 2019 року за цей період.

Азійсько-Тихоокеанський регіон, як і раніше, відстає від інших частин світу через повільне відкриття країн після пандемії. При цьому в Південній Азії ситуація помітно краща, ніж у Північній – 95% відновлення проти 50%.

Витрати на міжнародні подорожі у світі також зростають. За прогнозом UNWTO, до кінця року вони досягнуть $1,4 трлн, що становитиме 93% від рівня допандемійного 2019 року – $1,5 трлн.

Автор: Галина Ялівець